Loading...
مشاوره، طراحی، ساخت و نظارت اتاق تمیز و نوسازی و بازسازی، نگهداری و تعمیرات، بهینه سازی کارخانجات (دارویی، ملزومات دارویی، تجهیزات پزشکی، آرایشی و بهداشتی، ضدعفونی کننده ها، شوینده ها، مواد غذایی و صنعتی)

مزایا سیستم های خورشیدی

مزایا سیستم های خورشیدی

مزایا سیستم های خورشیدی:

1- تجدید پذیر بودن :
ما می توانیم از انرژی خورشیدی تا زمانی که خورشید وجود دارد استفاده کنیم


2- فراوانی :
پتانسیل انرژی خورشیدی مافوق تصور ماست . بر روی سطح زمین در حدود 120.000 تراوات انرژی از پرتوهای خورشید تابیده می شود.

این انرژی را نمی توان محدود به کشور خاصی کرد و تمام کشورهای دنیا می توانند از این انرژی استفاده کنند .

3- پایداری :
انرژی که هم تجدیدپذیر باشد و هم به وفور بر روی زمین موجود باشد پس می تواند پایدار نیز باشد.


4- دوستدار محیط زیست :
با توجه به اینکه انرژی تولید شده توسط خورشید فاقد هر گونه آلودگی می باشد پس این انرژی در زمره انرژی های پاک قرار می گیرد . هر چقدر که از انرژی خورشیدی یا سایر منابع تجدیدپذیر فاقد آلودگی استفاده کنیم میزان استفاده از منابع انرژی غیر تجدیدپذیر کاهش می یابد که این خود یک گام موثر در کاهش گازهای گلخانه ای و کاهش تغییرات اب و هوایی است .

5- دسترسی آسان :
انرژی خورشیدی در تمام دنیا قابل دسترس است و مانند بعضی از انرژی ها (انرژی هسته ای ) که فقط در دسترس تعدادی از کشور هاست نمی باشد . می توان گفت که این انرژی به سبب نصب اسان و قابلیت نصب در همه ی شرایط اب و هوایی یکی از بهترین منابع قابل دسترس در همه جا می باشد . انرژی خورشیدی را می توان انرژی مردمی نیز نام برد زیرا در دسترس عموم مردم هست و نیاز به گرفتن مجوز از دولتها برای نصب ان نیست .

4- کاهش هزینه ها:
یکی از مهمترین مزایای این سیستم کاهش هزینه ها و حتی فروش برق اضافه تولیدی به شبکه برق می باشد.

5- کاربری های متفاوت:
انرژی خورشیدی کاربرد های زیادی دارد مانند برق رسانی به مکان هایی که شبکه برق در انجا وجود ندارد، استفاده برای شیرین کردن اب یا گرم کردن اب برای مصارف گرمایی و …

6- استفاده چند گانه :
در بعضی موارد می توان از پنل خورشیدی استفاده های دیگری نیز کرد مانند نصب بعنوان سقف پارکینگ و یا استفاده بعنوان سایه بان، که امروزه به دلیل کمبود فضای نصب و صرفه جویی در هزینه ها این نوع نصب رو به گسترش است به طوری که در بیشتر شرکت های بزرگ و کارخانه ها این نوع نصب بیشتر ترجیح داده می شود .

7- نداشتن آلودگی صوتی :
با توجه به اینکه در سیستم های خورشیدی هیچ گونه قطعه متحرکی وجود ندارد این سیستم ها هیچ گونه سر و صدایی ندارند که این خود یک مزیت خوب برای این سیستم هاست که می توان انها را در هر مکانی نصب کرد .

8- حمایت از طرف دولت ها :
دولت ها به دلایل زیر از انرژی خورشیدی حمایت می کنند :

الف – امروزه همه ی دولت ها درگیر مسایل زیست محیطی هستند ( این انرژی یکی از گزینه ها برای کم کردن الودگی زیست محیطی است)

ب – رغبت دولت ها نسبت به خصوصی سازی

ج – دلیل دیگری که می توان عنوان کرد صرفه جویی در هزینه هاست (هزینه ایجاد شبکه برای روستاها بسیار بیشتر از هزینه نصب سلول های خورشیدی است)


9- تعمیر و نگهداری کم :

تجهیزات مورد استفاده در سیستم های خورشیدی، تعمیر و نگهداری خیلی کمی نیاز دارد تا حدی که می توان گفت برای مصارف مسکونی فقط باید سالی چند بار صفحات را تمیز نمود .

نظرات