Loading...
مشاوره، طراحی، ساخت و نظارت اتاق تمیز در کارخانجات دارویی، ملزومات دارویی، تجهیزات پزشکی و بهداشتی

انواع تکنولوژی WDR در دوربین های مدار بسته

انواع تکنولوژی WDR در دوربین های مدار بسته

تکنولوژی WDR :

در این نوع از WDR دوربین به دو CCD مجهز شده است که نسبت به شرایط نوری محیط یکی با سرعت Exposure بالا و دیگری با سرعت پایین تصویر برداری میکنند، بدین ترتیب دوربین با هر CCD یکبار تصویر را اسکن میکند و در نهایت پردازشگر با ترکیب این دو تصویر یک تصویر مناسب که بالانس نوری درستی از قسمتهای پر نور و تاریک تصویر دارد تولید می کند.

تکنولوژی L-WDR :

این نوع از WDR برای کاهش هزینه از یک CCD استفاده می کند و نحوه کار آن به این شکل است که اگر دوربین امکان تصویر برداری تا ۳۰ فریم برثانیه را دارا باشد، در فریم های فرد با کاهش سرعت Exposure و افزایش  Gamma وضوح نواحی تیره را افزایش میدهد و در فریم های زوج با افزایش سرعت Exposure و کاهش Gammma وضوح نواحی روشن تصویر را بهبود می بخشد. سپس با تلفیق این دو فریم پشت سر هم تصویر بالانس شده را تولید میکند. متاسفانه این روش باعث کاهش نرخ فریم دوربین به نصف می شود و مثلا دوربینی که در حالت عادی ۳۰ فریم در ثانیه تصویر برداری میکند درحالت L-WDR  با نرخ ۱۵ فریم در ثانیه تصویر برداری خواهد کرد. به همین خاطر است که نام Low-Frame WDR برای این نوع از WDR انتخاب شده است.

تکنولوژی S-WDR :

راه حل پیشرفته تر، ولی کمی گرانتر استفاده از یک Dual Scan CCD است. این نوع CCD همزمان دو تصویر یکی با Exposure  بیشتر و یکی کمتر تهیه میکند و با احتساب زمان تلفیق حدودا ۱/۴ نرخ فریم کمتر از Single Scan CCD ها صرف تهیه تصویر میکند و همین باعث میشود که نرخ فریم کلی فقط ۳/۴ حالت عادی باشد. برای مثال دوربینی که در حالت عادی ۳۰ فریم در ثانیه تصویر برداری میکند درحالت S-WDR با نرخ ۲۲٫۵ فریم در ثانیه تصویر برداری خواهد کرد.

تکنولوژی D-WDR :

تکنولوژی D-WDR در واقع دستکاری دیجیتالی (نرم افزاری) تصویر دوربین است. این روش تاثیر به مراتب کمتری از روشهای ذکر شده در بالا دارد ولی با این حال کیفیت تصویر را تا حدی بهبود خواهد بخشید البته جزئیات بیشتر در نواحی بسیار تیره یا روشن  مشخص نخواهد شد.با این حال تولید کنندگان نمی توانند آن را بطور کل مورد استفاده قرار ندهند زیرا برتری هایی نسبت به WDR واقعی دارد از جمله اینکه نرخ فریم تصویر را کاهش نمی دهد .

نظرات