Loading...
مشاوره، طراحی، ساخت و نظارت اتاق تمیز در کارخانجات دارویی، ملزومات دارویی، تجهیزات پزشکی و بهداشتی

سيستم های PAL و NTSC

سيستم های PAL و NTSC

سيستم های PAL - SECOME - NTSC :

تصاویر دیجیتال علاوه بر قالب هایی که ملاحظه نموده اید دارای سیستم های مختلف هستند. مثلا ممکن است دو فیلم وجود داشته باشد که هر دو در قالب وی سی دی تهیه شده باشند اما سیستم آنها متفاوت باشد. سیستم های مشهور سه نوع هستند که به معرفی آنها می پردازیم:

سیستم پال (PAL) :

 گرافیک تصاویر وی سی دی با سیستم پال ۳۵۲ در ۲۸۸ پیکسل می باشد. یعنی عرض تصویر از ۳۵۲ و طول تصویر از ۲۸۸ نقطه تشکیل می شود. و تصاویر دی وی دی که بر مبنای سیستم پال تهیه می شوند دارای کیفیت ۷۲۰ در ۵۷۶ پیکسل می باشند. هر نوع تصویر متحرک در سیستم پال از عبور ۲۵ فریم ثابت در ثانیه تشکیل می شود. علاوه بر پال سیستم دیگری نیز به نام سکام (SECAME) وجود دارد که خصوصیات آن تا حد زیادی به پال نزدیک است و تنها در زمینه نمایش رنگ با پال تفاوت جدی دارد. رنگ در سیستم سکام دارای کیفیت مناسبی نیست

سیستم ان تی اس سی (NTSC) :

 کیفیت تصاویر وی سی دی که بر مبنای سیستم اِن تی اس سی تهیه می شوند ۳۵۲ در ۲۴۰ پیکسل است. یعنی عرض تصویر از ۳۵۲ و طول تصویر از ۲۴۰ نقطه تشکیل می شود. و تصاویر دی وی دی که بصورت ان تی اس سی تهیه می شوند دارای ۷۲۰ در ۴۸۰ پیکسل در صفحه نمایش می باشند. تصویر متحرک در سیستم اِن تی اس سی از عبور ۳۰ فریم ثابت در ثانیه تشکیل می شود.نتیجه گیری: در زمینه سیستم های تصویری خوب است این را بدانید که در ایران میکس و تولید محصولات سمعی و بصری دیجیتال بر مبنای سیستم پال انجام می گیرد. برتری سیستم پال بر اِن تی اس سی این است که دارای وضوح بالاتر است زیرا تصاویر آن از پیکسل بیشتری تشکیل می شود و برتری سیستم اِن تی اس سی بر پال این است که تصویر را یکنواخت تر نمایش می دهد زیرا فریم بیشتری در ثانیه دارد.

نظرات

    ارسال نظر