Loading...
مشاوره، طراحی، ساخت و نظارت اتاق تمیز در کارخانجات دارویی، ملزومات دارویی، تجهیزات پزشکی و بهداشتی

مراحل نصب دوربین های مدار بسته تحت شبکه (IP)

مراحل نصب دوربین های مدار بسته تحت شبکه (IP)

مراحل نصب دوربین های مدار بسته تحت شبکه (IP)

1-برق مورد نیاز دوربین IP

دوربین های IP معمولا دارای یک منبع تغذیه (آداپتور) به همراه دوربین هستند. برای تغذیه دوربین بهتر است از همان آداپتور استفاده نمود.

2-اتصال دوربین IP به کامپیوتر

برای اتصال دوربین به کامپیوتر باید از یک کابل عادی شبکه استفاده کنید. یک سر کابل باید به خروجی LAN دوربین متصل شده و سر دیگر به LAN کامپیوتر شما متصل شود. توجه داشته باشید که در صورتی که خروجی LAN کامپیوتر نمی تواند دوربین را به صورت POE تغذیه کند پس حتما باید تغذیه دوربین را به صورت مجزا به دوربین وصل کنید.

3-بررسی IP دوربین تحت شبکه

بر روی جعبه یا کاتالوگ دوربین می توانید آدرس IP و پسورد اولیه دوربین را پیدا کنید. این آدرس به صورت یک کد چهار قسمتی است (برای مثال 192.168.2.11). هر قسمت بیش از 255 نخواهد بود.

4-تنظیم رنج IP کامپیوتر مورد استفاده

همانطور که گفته شد هر آدرس IP دارای چهار قسمت است. به سه قسمت اول ادرس رنج IP گفته می شود. برای مثال در ادرس IP 192.168.2.21 رنج IP برابر 192.168.2خواهد بود. برای آنکه بتوانید دوربین را به کامپیوتر خود متصل کنید باید هر سه قسمت اول ادرس IP خود را با سه قسمت اول ادرس دوربین یکسان باشد. توجه داشته باشید که رقم اخر ادرس باید حتما متفاوت باشد. بهتر است برای کامپیوتر رقم 1 را به عنوان رقم آخر انتخاب کنید.

5-Ping کردن ادرس IP دوربین مدار بسته تحت شبکه

اصطلاح Ping کردن به معنای چک کردن اتصال دو تجهیز به هم است. در صورتی که پینگ دوربین را نداشتید بهتر است رنج IP و اتصال سخت افزاری دوربین را مجدد چک کنید.

6-نصب نرم افزار دوربین IP

هر دوربین شبکه با توجه به مارک خود دارای نرم افزار خاص خود بوده که این نرم افزارها معمولا تشابهات زیادی نسبت به هم دارند. برای پیدا کردن نرم افزار CMS دوربین به CD موجود در جعبه دوربین مراجعه کنید.

7-اضافه کردن دوربین به نرم افزار

پس از اتمام نصب نرم افزار به قسمت Search device یا add device در نرم افزار مراجعه کنید. در این قسمت پس از سرچ کردن تجهیزات متصل به کامپیوتر ، شما خواهید توانست دوربین خود را که با IP مشخص شده روی جعبه قابل شناسایی است پیدا کنید و آن را به نرم افزار اضافه کنید. پس از اضافه کردن دوربین به نرم افزار شما قادر خواهید بود تصاویر دوربین را در نرم افزار مشاهده یا تنظیمات خود را روی دوربین انجام دهید.

نظرات