Loading...
مشاوره، طراحی، ساخت و نظارت اتاق تمیز در کارخانجات دارویی، ملزومات دارویی، تجهیزات پزشکی و بهداشتی

نسل جدید فشرده سازی H.265

نسل جدید فشرده سازی H.265

معرفی نسل جدید فشرده سازی با استاندارد  HEVC یا همان H.265 که از آخرین فناوری فشرده سازی تصویر در جهان می باشد  دنیای انتقال و ذخیره تصویر را وارد عصر جدیدی نموده است.

در H.265 نسبت به استاندارد های قدیم مانند H.264 ما از فشرده سازی بسیار بالاتری برخوردار هستیم که حدود بین ۳۰ الی ۷۰ درصد  میباشد و صنایع امنیتی و نظارتی را که سالها با مشکل تاخیر در بارگذاری تصویر روی صفحه نمایش روبرو بوده اند. هم اکنون، پیشرفتی شگرف در این زمینه حاصل شده که بر مشکلات ناشی از محدودیتهای پهنای باند و ذخیره سازی غلبه کرده است.

مزایای این فناوری کاملا روشن است. بدین معنا که نیاز به پهنای باند و ظرفیت ذخیره سازی برای تصاویر با کیفیت HD بسیار کاهش می یابد.


ویژگیهای استفاده از H.265 در سیستم های نظارت تصویری :

نیاز اندک به پهنای باند بمنظور انتقال تصاویر:

با نصب فناوریهای جدید فشرده سازی و انتقال تصویر در دوربینهای تحت شبکه که با استاندارد H.265سازگار میباشند، انتقال تصاویر واضح با کیفیت HDبصورت پیوسته از طریق شبکه های دارای پهنای باند پایین امکان پذیر می گردد. در حین تست، این دوربینها می توانند تصاویر متحرک ویدئویی را با سرعت ۱٫۵ مگابایت در ثانیه و با استاندارد H.265( بجای ۴ مگابایت برثانیه تحت استاندارد H.264 فعلی) منتقل نمایند. در صحنه های ثابت که کاربرد آنها اغلب برای حفاظت از مکانهایی خاص می باشد، حجم تصویر ویدئویی به ۱۰۰ الی ۲۰۰ کیلوبایت کاهش یافته که تقریبا یک دهم حجم تصاویر ارائه شده توسط دوربینهای موجود در بازار می باشد.

نیاز اندک به ظرفیت ذخیره سازی پایین:

فناوریهای جدید فشرده سازی که در دوربینهای جدید تحت شبکه قرار داده شده، با استفاده از ظرفیت ذخیره سازی موجود امکان ذخیره تصاویر را بمیزان ۳ الی ۱۰ برابر در مقایسه با دوربینهای معمولی افزایش می دهند. این مساله نیاز به تجهیرات ذخیره سازی و فضای مورد نیاز و نیز مصرف انرژی را بنحو چشمگیری کاهش می دهد.


نتایج آزمایشات انجام شده با استاندارد H.265 :

میزان فشرده سازی در رزولوشن ۲ مگاپیکسل و نرخ ۳۰ فریم، حدود ۶۰ درصد بیشتر از H.264 است.

در رزولوشن ۲ مگاپیکسل ۶۰ فریم و ۳ مگاپیکسل ۳۰ فریم به حدود ۳۵ درصد کاهش پیدا می‌کند.

در رزولوشن‌های ۵ و ۸ مگاپیکسل مجددا شاهد قدرت نمایی H.265 با حدود ۵۰ درصد فشرده سازی بیشتر، هستیم.

نظرات