Loading...
مشاوره، طراحی، ساخت و نظارت اتاق تمیز در کارخانجات دارویی، ملزومات دارویی، تجهیزات پزشکی و بهداشتی

انتقال تصویر دوربین مداربسته بدون داشتن IP استاتیک

انتقال تصویر دوربین مداربسته بدون داشتن IP استاتیک

انتقال تصویر دوربین مداربسته بدون داشتن IP استاتیک

بعضی از شرکت های سازنده دوربین و دستگاه های مدار بسته فضایی را داخل اینترنت به عنوان یک سرور میزبان اختصاص می دهند، به شکلی که برای استفاده از آن باید وارد سایت شده و مشخصات آن دستگاه که اکثرا شماره سریال آن است را وارد کنید. سپس وبسایت به شما یک QR Code بارکد اختصاصی می دهد که شما توسط نرم افزار میزبان آن را اسکن می کنید.

با این کار اطلاعات دستگاه شما وارد برنامه می شود و عمل اضافه کردن دستگاه به صورت دستی دیگر در کار نخواهد بود و می توانید تصاویر دوربین های خود را در هرکجای دنیا که باشید از طریق اینترنت ملاحظه کنید. به این عمل P2P نیز گفته می شود.

مزایا :

از مزایای انتقال تصویر بدون IP استاتیک می توان به سهولت کار اشاره کرد و اینکه دیگر به عملیات پورت فورواردینگ داخل مودم نیازی نیست. اکثر تکنسین ها و نصاب های مداربسته برای باز کردن پورت های مودم(پورت فورواردینگ) در بیشتر موارد به مشکل می خورند به دلیل اینکه منوها و محیط های کاربردی مودم ها با یکدیگر متفاوت بوده و اغلب کاربران را دچار سردرگمی می کند.

معایب :

اول اینکه باید از نظر امنیتی به این موضوع اشاره کرد که اطلاعات دستگاه شما و تصاویر دوربین های شما در یک فضای میزبان خارج از کشور ذخیره شده و کسی اطلاع از جا و مکان آن نیز ندارد. در مواردی شاهد سوء استفاده هایی از این راه بوده ایم.

محدودیت دوم نیز این است که فضای تخصیص داده شده به دستگاه شما در اکثر برندها یک سال می باشد و بعد از گذشت زمان مذکور سریال دستگاه شما نزد وبسایت مورد نظر قفل شده و دیگر نمی توانید از این سرویس استفاده کنید. این امر به دلیل تبلیغ و یک جایزه برای خریداران این محصولات در نظر گرفته می شود و متاسفانه در کشور ما به عنوان یک ممنوعیت و امکان جدید معرفی می شود که از نظر ما این کار درست نیست.

جمع بندی :

باتوجه به معایب و مزایای این سیستم سعی کنید ترجیحا از همان IP استاتیک که شرکت ارائه دهنده اینترنت به شما می دهد استفاده کنید با این کار هیچ واسطه ای در کار نخواهد بود و ضمانت اتصال دائمی دستگاه شما نیز تامین می شود.

نظرات