Loading...
مشاوره، طراحی، ساخت و نظارت اتاق تمیز در کارخانجات دارویی، ملزومات دارویی، تجهیزات پزشکی و بهداشتی

راه های پیشگیری از بوجود آمدن نویز در تصویر

راه های پیشگیری از بوجود آمدن نویز در تصویر

راه های پیشگیری از بوجود آمدن نویز در تصویر دوربین های مدار بسته

برای خرید سیم کواکسیل دوربین مداربسته آنالوگ در یک پروژه ممکن است از چند مدل استفاده شود. مثلا برای تعدادی از دوربین های مداربسته از کابل RG59 ، کابل های فویل دار و یا دبل شیلد و برای تعدادی دیگر از RG6 و در نهایت برای دورترین مسیر ها از سیم RG11 استفاده شود.
 
ممکن است برای یک فروشگاه کوچک که از یک دی وی آر ۴ یا ۸ کانال به همراه دوربین مداربسته استفاده شده است، سیم آر جی ۵۹ را پیشنهاد دهیم. علت این است که فاصله بین هر دوربین تا دیوی آر حداکثر ممکن است که به ۵۰ متر نرسد. فاصله سیم های تصویر با سیم برق حدود ۲۰ سانتیمتر است . بنابراین نویزی روی سیم ها و تصاویر نداریم پس باید از سیمی استفاده کنیم که مناسب ترین قیمت را داشته باشد و بی جهت از سیم گران قیمت و یا ضخیم تر استفاده نکنیم.

ممکن است برای یک ساختمان ۴ طبقه حدود ۱۶ دوربین مداربسته بخواهیم نصب کنیم. در این پروژه باید سیم های تصویر از کنار برق سه فاز آسانسور با فاصله کمی عبور خواهد کرد. از سیم های دبل شیلد استفاده شود تا برق آسانسور نویز روی سیستم نداشته باشد.سیم دبل شیلد اگر استاندارد و با کیفیت باشد براحتی تا ۵۰۰ متر انتقال تصویر بدون افت کیفیت را فراهم می کند.
 
در پروژه های صنعتی تر و محیط هایی که سیم ها از مسیر های طولانی و پر خطر باید عبور داشته باشند، سیم های RG11 و RG6  دارای فویل و شیلد دبل توصیه می شود. با کیفیت و استاندارد بودن سیم و کابل ها بسیار حیاتی است. بنابراین قبل از خرید سیم و کابل از آن اطمینان یابید.
 
سیم هایی که تماما مس است به مراتب بهتر از سیم هایی است که فقط روکش رشته ها از مس و یا آلیاژی از آن است. برای آزمایش این مساله سطح شیلد یا مغزی کابل را کمی با  کاتر خراش دهید و از رنگ آن متوجه می شوید.

نظرات