Loading...
مشاوره، طراحی، ساخت و نظارت اتاق تمیز و نوسازی و بازسازی، نگهداری و تعمیرات، بهینه سازی کارخانجات (دارویی، ملزومات دارویی، تجهیزات پزشکی، آرایشی و بهداشتی، ضدعفونی کننده ها، شوینده ها، مواد غذایی و صنعتی)

لودسل، کاربرد و انواع آن

لودسل، کاربرد و انواع آن

لودسل

لودسل یك نوع سنسور الكترونیكی ، که برای اندازه‌گیری وزن و نیرو از آن استفاده می شود كه در انواع مختلفی که در زیر به آنها اشاره شده، موجود است.

كاربرد لودسل          
لودسل برای اندازه‌‌گیری نیرو در كارخانجات مختلف و نیز اندازه‌گیری كشش كابل‌‌ها و كشش نخ در كارخانجات نساجی و سایر صنایع استفاده می‌شود. اندازه‌گیری وزن به صورت دیجیتالی در ترازوهای الكترونیكی (دیجیتالی) نیز نیازمند لودسل می‌باشد. امروزه انواع مختلف لودسل با ظرفیت‌های متفاوت در ساخت ترازوها و باسكول‌های الكترونیكی كاربرد فراوان دارد. سیستم‌های اتوماتیك بر اساس اندازه‌گیری وزن مواد در كارخانجات مواد غذایی، كارخانجات آسفالت، پلانت‌های مواد شیمیایی و ... همه از لودسل استفاده می‌نمایند.

ساختار لودسل                                 
لودسل شامل یك هسته فلزی از آلیاژ خاص و تعدادی strain gauge مجموعه ای از مقاومت های الکتریکی می‌باشد كه در اثر اعمال نیرو مانند تمام مواد تغییر شكل یافته و پس از برداشتن نیرو به حالت اولیه خود باز می‌گردد. میزان برگشت‌ پذیری این ماده بستگی به دقت و کیفیت مواد به کار رفته در لودسل، داشته که موارد فوق تعیین كننده كیفیت و دقت و دیرپایی لودسل است.                                

انواع لود سل
از نظر شکل ظاهری و کاربرد، انواع لودسل به صورت زیر دسته بندی می شوند:


1- لودسل های تک پایه
2- لودسل های خمشی
3- لودسل های خمشی دو طرفه
4- لودسل های کشش و فشار
5- لودسل های فشاری
6- لودسل های باسکولی
7- لودسل های خاص

نظرات