Loading...
مشاوره، طراحی، ساخت و نظارت اتاق تمیز و نوسازی و بازسازی، نگهداری و تعمیرات، بهینه سازی کارخانجات (دارویی، ملزومات دارویی، تجهیزات پزشکی، آرایشی و بهداشتی، ضدعفونی کننده ها، شوینده ها، مواد غذایی و صنعتی)

کلید قطع اضطراری

کلید قطع اضطراری

 کلید قطع اضطراری

کلید قطع اضطراری به انگلیسی Emergency Stop ، یک کلید قطع غیر قابل بازگشت و درای کلاهکی قرمز رنگ قارچی شکل بوده که در بعضی از تابلو های برق مورد نیاز است. وقتی که شستی STOP را تحریک می نماییم یا به عبارتی می فشاریم، کنتاکت داخلی آن قطع می شود و اگر دستمان را روی آن رها کنیم شستی استپ به حالت اول یعنی حالت وصل باز خواهد گشت همان طور که می دانیم شستی STOP در اصطلاح نرمالی کلوز یا NC هستند که این اصطلاح یعنی، کنتاکت های کلید در حالت پیش فرض یا نرمال بسته هستند.

مقایسه کلید STOP با کلید قطع اضطراری

تفاوتی که کلید قطع اضطراری با شستی STOP دارد بعد از عمل نمودن و تحریک شدن ، به حالت اولیه (حالت وصل) بر نمی گردد و قفل می شود و باید سر کلید را نیم دور چرخاند تا کلید به حالت اول (وصل مجدد) برگردد. این کلید در دو نوع دیواری و تابلو یی وجود دارد.

محل قرار گرفتن کلید قطع اضطراری

کلید قطع اضطراری معمولا قبل یا بعد از شستی استپ یعنی در خط وررودی مدار فرمان قبل از استارت قرار می گیرد که چنانچه اختلالی در مدار ایجاد شد بتوانیم به سادگی مدار را قطع نماییم

نظرات